Strona głównaKsięga gościKontakt / Impressum

   

pokoje, mieszkania wakacyjne / apartamenty i domy w Alpach
Region: Valle Aurina / Ahrntal (Tauferer Ahrntal / Valli di Tures e Aurina)  
sezon narciarski: początek grudnia - połowa kwietnia
Speikboden / Monte Spicco  (950 – 2 400 m)
wyciągi:
trasy narciarskie:

1 4 2
38 km; ██ - 2,6 km; ██ - 24,2 km; ██ - 11,2 km

Klausberg / Monte Chiusetta  (1 050 – 2 510 m)
wyciągi:
trasy narciarskie:

6 2
30 km; ██ - 14 km; ██ - 12 km; ██ - 4 km


więcej informacji o regionie »

położenie domów w regionie

(powiększ obrazek)

Aurina-01
  • położenie: koło Rio Bianco/Weißenbach, 4 km od Luttach / Lutago
  • najbliższe regiony narciarskie: Speikboden - 7 km,
    Klausberg - 11 km, Kronplatz - 27 km
  • apartamenty: 5 (maks. 17 osób)
  • cena: 12-19 € / osoba / dzień

Valle Aurina (niem. Ahrntal) leży w płn. Włoszech, przy granicy z Austrią, między Alpami Zillertalskimi i Pustertal, na północ od Dolomitów. Otaczają ją 84 szczyty, przekraczające 3000 m n.p.m., wśród których najwyższy jest Dreiherrenspitze - 3499 m. Region ten, uważany za najpiękniejszy krajobrazowo w całym Południowym Tyrolu (Alto Adige), jest jednym z niewielu miejsc, któremu przez lata udało się zachować swoją autentyczność i charakterystyczny klimat oraz nienaruszony świat przyrody.

Dolina Auriny, będąca w lecie idealnym celem wycieczek i wędrówek, w zimie jest nieodkrytą jeszcze przez masową turystykę perełką na mapie Alp. Są tu dwa tereny narciarskie - Speikboden i Klausberg, oddalone od siebie o 10 km; co 20 min. kursuje między nimi bezpłatny skibus. W obydwu ośrodkach obowiązuje wspólny karnet narciarski, który upoważnia do korzystania z 68 km niezwykle zróżnicowanych tras. Warto wspomnieć, że cena tutejszych skipasów jest bardzo przystępna. Region wyróżnia się dzięki nowoczesnym wyciągom i świetnie przygotowanym trasom zjazdowym (np.1 miejsce w Alpach w sezonie 2007/8 , wg www.skiresort.de). Dodatkowymi atutami tego regionu są m.in.: najwyżej położona 8-osobowa kolejka kabinowa w Południowym Tyrolu, snowpark - dla amatorów fun ridingu, dla dzieci - „Klausi-Land” i tzw. „Mini Ski Cluby”, a dla miłośników opalania się w pięknej scenerii - słoneczny płaskowyż Monte Spico (2350 m n.p.m.), pełniący funkcję zimowej plaży. Liczne chaty narciarskie zapraszają do odpoczynku i zregenerowania sił. Dobre warunki śniegowe są tu jeszcze w kwietniu. Dodatkową atrakcją może być poszusowanie w oddalonym o 20 km regionie Kronplatz.Strona główna
Księga gości
Kontakt / Impressum
Facebook

Serdeczne podziękowania dla Pana dr. M.Corradinii i Jego CORMAR Publisher S.A.S z Bolzano za udostępnienie nam map regionów narciarskich.
© Copyright 2010-2024 holiday-home24.com.